Biografie Emmy Watson

5. července 2008 v 10:10 |  Ostatní - Emma Watson
Emma Charlotte Duerre Watson
Narodila se v Paříži jako Emma Charlotte Duerre Watson. Jméno má po babičce, příjmení po anglickém tátovi Chrisovi a maminka Jacqueline pochází z Francie. Oba rodiče jsou právníci. Když bylo Emmě pět, přestěhovali se do Anglie, ale brzy se rozvedli. Emma žije v Oxfordu s matkou a o tři roky mladším bratrem Alexem. Za otcem jezdí do Londýna.
Na škole jí od malička bavilo drama, kreslení a sport. Předtím, než byla objevena pro filmovou sérii HARRY POTTER, chodila vlastně jen do dramatického kroužku a v sedmi letech vyhrála recitační soutěž. Už za dva roky se ale s pár kamarády z kroužku zůčastnila castingu, a po několika týdnech jí pozvali do jedné místonosti s Rupertem Grintem a oznámili oběma, že byli do filmu vybráni coby nejlepší kamarádi Harryho.
Přirozenou barvou vlasů 'špinavá blondýnka' si roli Hermiony Grangerové, studijně založené dívky, zahrála poprvé už v deseti letech. Od té doby se sedmidílná série každým rokem rozrůstá o nový snímek a Emma si tak zahrála už v pěti potterovských filmech. Za "TAJEMNOU KOMNATU" a "VĚZNĚ Z AZKABANU" získala dvakrát prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Za roli ve "Vězňovi" získala také díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma souběžně studuje dívčí školu Headington v Oxfordu a říká o sobě: "Tohle je můj život: Žiju dvě hodiny cesty od studia, v Oxfordu, takže vstávám v šest ráno a do devíti do večera jsem pryč, a takhle to dělám jedenáct měsíců v roce."
Ve vzácném volném čase se věnuje svým oblíbeným sportům - pozemnímu hokeji a tenisu. Také sleduje módu, poslouchá hodně muziku a snaží se věnovat svým přátelům. Chce vystudovat univerzitu, což jí umožní finanční prostředky z filmů. Protože jí však baví mnoho věcí, musí si ještě obor vybrat. Také nemá jasno, zda bude pokračovat v herecké kariéře.
Filmografie
2010
Harry Potter and the Deathly Hallows
2008Harry Potter a Princ dvojí krve
Tale of Despereaux, The
2007Harry Potter a Fénixův řád
2005Harry Potter a Ohnivý pohár
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002Harry Potter a tajemná komnata
2001Harry Potter a Kámen mudrců
/*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama