Červenec 2008

Ginny Weasleyová

31. července 2008 v 22:15 POSTAVY
Ginevra Molly Weasleyová
Ginny se v prvním díle objevila jen jednou, a to když spolu sjejí maminkou Molly doprovázela Freda, George,Percyho a o rok staršího bratra Rona, na nádraží King´s Cross. Tam se setkává s Harrym.
Ve druhém ročníku, na Příčné ulici, přesněji v Krucáncích a Kaňourech se svou rodinou, Harrym a Hermionou Grangerovou spolu se svými rodiči se setkává s Luciusem a jeho synem Dracem Malfoyem. Lucius jí do jejího kotlíku strčí deník Toma Raddlea, který v Bradavicích způsobí že se minulost opakuje. Také kvůli tomu deníku Ginny poslouchala příkazy T. Raddlea. Téměř na konci roku ji Raddle unesl do Tajemné Komnaty, kde ztrácí sílu. Tam ji Harry osvobodí.
Ve třetím ročníku a ve čtvrtým se nestalo nic závažného.
V pátym ročníku Ginny chodí s Michaelem Cornerem. Také se stává členkou Brumbálovy Armády. Když Harry dostává zákaz hrát famfrpál, stává se taky chytačkou Nebelvírského famfrpálového družtstva. Když se Harry chce vydat na ministerstvo kouzel, Odbor Záhad, spolu s Hermionou, Ronem, Lenkou a Nevillem se tam vydává s ním. Velmi dobře umí kletbu REDUCTO. Na konci roku se rozejde s Michaelem protože je naštvanej že ho porazila ve famfrpálu. Znovu začne chodit s Deanem Thomasem.
V šetým ročníku při cestě do Bradavic je Ginny pozvaná novým učitelem Horaciem Křiklanem do kupé na oběd, poté co předvede kletbu na Zachariáše Smitha. V Bradavicích se stává střelkyní ve famfrpálovém družstvu. Také jednou si zahraje na postu chytače. Během roku se do ni Harry zamiloval, a nesnesl pomyšlení že se zrovna ted někde líbá s Deanem. Ginny nemá ráda když ji stále Dean pomáhá do dveří Buclaté dámy. Začne být nespokojená ve vztahu s Deanem, nakonec se spolu rozejdou kvůli hádce kterou způsobí Harry díky felix felicis, když se chystá pod neviditelným pláštěm za Hagridem, omylem strčí do Ginny a ta si myslí že ji Dean zase pomáhá znovu do dveří společenské místnosti. Když Ginny chytí zlatonku ve famfrpálovém zápase proti Havraspáru, kterého se Harry nemohl zúčastnit, v Nebelvírské místnosti se velice oslavuje, také kvůli získání famfrpálového poháru. Když do společenské místnosti vkročí Harry, překvapivě ji políbí. Nakonci svede boj o Bradavice spolu s ostatními. Ginny spolu s Ronem a Hermionou vyváznou bez zranění, díky felix felicis, které jim Harry dal. Když zemře Brumbál, rozhodne se s Ginny rozejít, aby ji ochránil před Voldemortem.
V sedmém ročníku, se Harry dostaví do Doupěte ještě před svými narozeninymi. V den svých narozenin, kdy dostává dárky, zavede ho Ginny do svého pokoje a tam ho nezábraně vášnivě políbí, jako jeho dárek od ní. Vyruší je Ron který vtrhne do jejího pokoje. Ron Harrymu svěří že Ginny byla po jeho rozchodu zničená a´t ji nedává naděje. Ačkoli se spolu rozešli stále se navzájem velice milují. Když se Harry vydává na cestu za viteály, Ginny jede zpátky do Bradavic zúčastnit se svého 6.ročníku. Ve škole se také snaží ukrást Nebelvírům meč, spolu s Nevillem a Lenkou, ale chytí ji při tom. Trest si odpikávají s Hagridem v Zapovězeném lese. Po Velikonocích ksy navštívila Doupě se do školy už nevrátila, ale schovala se spolu s rodinou u tetičky Murriel. Když se strhne bitva o Bradavice, neuposlechne příkaz své matky a znovu se vydává do boje. Po Harryho ¨smrti¨ bojuje spolu s Lenkou a Hermionou s Belatrix Lastrangeovou, nedaří se jim však porazit ji. Později se do toho vrhne paní Weasleyová a Belatrix zabije.
Po devatenácti letech, jsou Harry a Ginny manželé a mají tři děti: Jamese Siriuse, Albuse Severuse a Lily. Když Ginny opustila Bradavice stala se členkou famfrpálového týmu Hollyheadských harpyjí a po několika letech jako slavná hráčka odešla z týmu a založila s Harrym rodinu. Stala se famfrpálovou dopisovatelkou pro Denní věštec.